Sectech NORWAY
8-9 March, 2023
NOVA Spektrum
Sectech DENMARK

Copenhagen

Registrering
Registrera dig online innan du kommer till Sectech!

Entré för besökare
Registrera dig gratis och skriv ut din badge. Fackmässa. Barn under 15 år endast i vuxens sällskap.


Nyheter

2008-07-16

Sectech utsatta för annonsbedragare

AR Media International och Stockholmsmässan som tillsammans äger och driver säkerhetsforumet Sectech vill varna för annonsskojare som försöker dra nytta av Sectechs goda namn. Bluffavtal med hänvisning till en utställarkatalog för Sectech Stockholm har nått svenska företag.

Ett brev som kommit till AR Medias kännedom är skickat till Larm & Telesystem AB där företaget erbjuds att uppdatera sitt kataloginförande för Sectech Stockholm. I det finstilta framgår att om mottagaren undertecknar och återsänder avtalet kommer en årlig kostnad om 1181 Euro att faktureras.

Brevets avsändare är företaget Commercial Online Manuals med adress i Mexiko. Varken företaget Commercial Online Manuals eller brevet de skickat har något samröre med Sectech.

Nästa Sectech hålls i Köpenhamn 19-20 november. Därefter arrangeras Sectech i Oslo i mars och i Stockholm i oktober 2009.

Skriv ut Skriv ut  
Entrésponsor

Video
Branschexperter intervjuas om säkerhetsmarknadens tekniktrender


Sectech Sweden 2025



Mediapartner
SecurityWorldMarket Detektor SecurityUser


© 2018 AR Media International AB Ett arrangemang av: