Våra mässor
Registrering
Registrera dig online innan du kommer till Sectech!
Entré för besökare Registrera dig gratis och skriv ut din badge. Fackmässa. Barn under 15 år endast i vuxens sällskap. Nyheter
Seminarie om inbrottslarm över IP-nätverk på Sectech i KöpenhamnDet säkerhetstekniska evenemanget Sectech äger i år rum i Köpenhamn på Scandic Copenhagen Hotel den 8 - 9 november.
Aldrig förut i Danmark, har så många seminarier handlat om nätverksteknologins betydelse för säkerhetstekniken. Här inbegrips i stort sett allt, inbrottslarm, kameraövervakning, passerkontroll, inbrottslarm och integrerade system.
Denna mångfald kan tas som intäkt på att teknologiskiftet börjar så smått accepteras. Så för den som vill hänga med i det som förefaller ha framtiden för sig, så är Sectech-seminarierna ett utmärkt tillfälle.
Ett av de intressanta seminarierna är "Inbrottslarm över IP-nätverk - hur fungerar det?" som äger rum kl 10.40 - 12.10 den 8 november. Seminarievärd för detta 2 x 40 minuters seminarie är Bosch Security Systems.
För att säkra en plats där, kan det vara på sin plats att boka deltagande redan nu.
Talare: Jens Møller, Account Manager AIA.
Bosch Security Systems höll under Sectech i Stockholm, förra året, ett seminarie under samma rubricering, dvs "Inbrottslarm över IP-nätverk - hur fungerar det?" Det var i det närmaste fullsatt i salen då. Nu finns således en ny chans att ta del av de erfarenheter som Bosch Security Systems har i ämnet, som i följande text förklaras. Seminarievärd: Bosch Security Systems För deltagande på seminariet, logga in på www.sectech.nu och boka in dej nu.
Entrésponsor
VideoBranschexperter intervjuas om säkerhetsmarknadens tekniktrender
Sectech Sweden 2025
Mediapartner
|
||||||||||||||||||